Собаки гавкають, а караван іде. Центр Протидії Корупції.

Схема незаконного вимагання винагороди завжди незмінна:
1) обманути жертву;
2) залякати її;
3) "посприяти у вирішенні питання".

Розглянемо дії чиновників Держкомтелерадіо:

1) для обману безпідставно вимагають у підприємців дозвіл на реалізацію книг придбаних на митній території України. Згідно вимог Закону дозвіл потрібен тільки на ввезення, а далі, після митниці, ВІЛЬНИЙ ОБІГ !

2) для залякування використовують штрафні санкції статті Закону, які стосуються незаконного ввезення з наступною реалізацією. Перший штраф 37 тис. грн. а всі наступні по 186 тис. грн.

3) далі залишається тільки «посприяти у вирішенні питання», або примусити підприємця змінити сферу діяльності без права допродажу залишків книг.

Наведемо конкретний приклад таких дій:


Магазин "Гіада" єдиний магазин Західної України, який спеціалізується на реалізації навчальних книг по розробці та використанню ІТ технологій. Працює з 1999 року.

На превеликий жаль, українські видавництва, швидше за все з економічних причин, не друкують переклади книг провідних світових спеціалістів. З цієї причини змушені торгувати продукцією російських, але наголошую, виключно книгами навчально-технічного характеру. Книги купуємо в київській гуртівні згідно договору поставки, по накладних, з оплатою по перерахунку. Власним імпортом не займаємося.

23 жовтня 2018 чиновники з Держкомтелерадіо вилучили переклади двох книг американських авторів по web технологіям:

1) Дэвид Уитни Программирование для детей. Учимся создавать сайты, приложения и игры. HTML, CSS и JavaScript

2) Дженнифер Роббинс HTML5: карманный справочник

Було виписано протокол на накладання штрафу на 37200 грн. по статті Закону 28-1, яка регулює порядок ввезення видавничої продукції російського походження.

Очевидно, що при такому стані речей продовжувати цей вид діяльності ми не зможемо.

Прохання до всіх, поширте цей матеріал у Фейсбуці, допоможіть протидіяти свавіллю і зберегти "Комп'ютерну книгу Гіада". Нехай це дійде до компетентних людей і можливо збереже доступ до перегляду та придбання книг безпосередньо в книгарні.

Також не забувайте уроки історії. Нацисти спочатку заборонили книги близько 300 авторів, потім почали палили їхні книги, і зрештою спалили не тільки Європу але і пів світу.

В нас маштаб звичайно не німецький, але нам вже заборонили ввіз всіх книг окрім дозволених корупціонерами. Прикриваючись гаслами боротьби з антиукраїнською пропагандою вони вилучають все підряд, навіть науково-технічні видання світових бестселерів. З нас бажають зробити націю слухняних їм недоумків. А що буде далі вирішувати нам. Вони сподіваються на мовчання ягнят. А МИ?